20 czerwca 2024

Fala uderzeniowa Warszawa

Ogólnopolska encyklopedia internetowa – Fala uderzeniowa info

Lifting twarzy i ciała – 3 skuteczne sposoby

Zabieg liftingujący na twarz lub ciało to zabieg mający na celu naciągnięcie wiotkiej skóry. Gwarantowanym efektem jest uniesienie skóry i wygładzenie zmarszczek. W związku z ciągłym rozwojem medycyny estetycznej i kosmetologii nie ma potrzeby chirurgicznej interwencji. Na rynku dostępne są zabiegi, które w mniej inwazyjny sposób redukują obwiśniętą skórę w równie spektakularny sposób.

Kiedy zdecydować się na zabiegi liftingujące?

Oznaki starzenia w postaci pierwszych zmarszczek pojawiają się po 25 roku życia. Dzieje się tak, gdyż dochodzi do zanikania włókien kolagenowych. Stopniowe pogłębianie się tego problemu prowadzi do powstania licznych zmarszczek i bruzd oraz gromadzenia się nadmiaru skóry w okolicy żuchwy już w okolicy ok. 40 roku życia. Gdy zmarszczki, bruzdy oraz utrata konturów owalu twarzy zaczynają przeszkadzać jest to odpowiedni moment na podjęcie kroków w celu usunięcia nadmiaru skóry.

Jakie zabiegi liftingujące na twarz i ciało wybrać?

  •         Nici liftingujące – jest to zabieg liftingujący na twarz. Polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry nici z haczykami mające na celu przywrócić młodzieńczy wygląd skórze. Nici powodują uniesienie opadających tkanek, wymodelowanie konturu twarzy i uniesienie kącików ust. Zabieg pozwala na ujędrnienie skóry na okres 2 lat, po tym czasie nici naturalnie rozpuszczają się w organizmie, bez efektów ubocznych.
  •         HIFU – jest to zabieg polegający na liftingu ciała i twarzy za pomocą ultradźwięków. W wyniku wysokiej temperatury wykorzystywanej podczas zabiegu dochodzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry. Zabieg polecany jest osobom, które chcą zwalczać oznaki starzenia oraz borykają się z wiotką skórą np. po utracie dużej ilości kilogramów.
  •         Fala radiowa – jest to zabieg, który służy do modelowania sylwetki i liftingu twarzy. Zabieg wykorzystuje działanie fali radiowej, która ma na celu podgrzanie skóry w celu przebudowy kolagenu i elastyny. W efekcie serii zabiegów dochodzi do ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek, zagęszczenia, podkreślenia konturu żuchwy czy zlikwidowania marszczeń nad kolanami.